[vc_row][vc_column][vc_column_text]برنامه‌های آکادمی اکتو در این راستا است که شما را یک قدم به آنچه در هنر تئاتر و سینما به دنبال آن هستید نزدیک کند. رویای اکتو خلق یک محیط تعاملی سالم، حرفه ای، عاری از هرگونه حواشی، کم هزینه و هدفمند برای کمک به رشد علاقه مندان و دانشجویان مستعّد در حوزه های مربوط به تئاتر و سینما است. البته قرار نیست این صحبت ها در قالب حرف و شعار باقی بماند بلکه مقصود موسسان این آکادمی کمک به دیده شدن استعدادهای جوان و گروه‌های نوپا برای عملیاتی کردن ایده‌هایشان تا رسیدن به اجرایی در خور، در بهترین سالن‌های تئاتر است. از همین روست که اکتو از تمامی علاقه‌مندان و فعالان این حوزه دعوت می‌کند، ایده‌ها و تجربیات خود را با عضویت در این آکادمی به اشتراک بگذارند تا بتوانند با شناسایی یکدیگر یک تیم حرفه‌ای از افراد ماهر را تشکیل داده و رویایشان را محقق کنند.

اکتو ضوابط و معیارهای اخلاقی را در همه فعّالیت ها و بخش های خود لحاظ کرده و امیدوار است با یاری و همکاری شما هنرمندان عزیز، بتواند طرز فکر اخلاق مدارانه را در بستر عمومی تئاتر و سینمای کشور، اشاعه دهد. جهت عضویت و ورود به جمع اعضای اکتو به بخش تماس با ما مراجعه کنید و اظلاعات خود را به همراه رزومه‌ی هنری و یا بخشی که در آن علاقه‌مند به فعالیت هستید را ارسال کنید. با وارد کردن شماره‌ی تماس و ایمیل می‌توانید از آخرین رویدادهای اکتو و فراخوان‌های هنری مطلع شوید.

رویای اکتو تحقق رویای شماست

آیا اکتو صرفاً یک بستر آموزش بازیگری است؟

خیر. اکتو علاوه بر انتشار محتوای آموزش بازیگری، آموزش هایی در ارتباط با کارگردانی سینما و تئاتر، نمایشنامه نویسی و فیلمنامه نویسی، دراماتورژی، طراحی صحنه، لباس و گریم و دیگر مشاغل مربوط به تئاتر و سینما دارد و خواهد داشت.

آیا اکتو صرفاً آموزش می دهد؟

خیر. بخش مهمّی از اکتو محتوای آموزشی آن است ولی در حقیقت اکتو بستری تعاملی برای ارتباط سالم و حرفه ای هنرمندان دغدغه مند و علاقه مندان پیگیر در حوزه سینما و تئاتر است که علاوه بر فعّالیت های آموزشی و کارگاهی، فعّالیت های عملی به صورت مجازی و حضوری نیز خواهد داشت.

اکتو متعلّق به چه کسی (کسانی) است؟

تیم مدیریت و پشتیبانی اکتو شامل عدّه ای از جوانان شاغل در عرصه تئاتر و تلویزیون است که هدف غایی آن ها از تأسیس این سایت ایجاد جوّی مثبت و تعاملی برای ارتباط، تولید، همکاری، همیاری، تعلیم و تعلّم مابین علاقه مندان به سینما و تئاتر است.

فعالیّت های عملی اکتو به چه شکل خواهد بود؟

فعّالیت های عملی اکتو شامل چند بخش خواهد بود.

فعّالیت های مربوط به حوزه بازیگری: آموزش و پرورش بازیگران و علاقه مندان به بازیگری و ایجاد بازار کار برای ایشان، برگزاری این استودیو وکارگاه های منتج به اجرا و تولید محتوای تخصّصی و یونیک در ارتباط با بازیگری و انتشار آن.

فعّالیت های مربوط به حوزه کارگردانی: حمایت معنوی و در آینده مالی از کارگردانان مستّعد حوزه تئاتر و سینمای مستقل، تولید محتوای تخصّصی و یونیک در ارتباط با دراماتورژی، بازیگردانی، کارگردانی، ترکیب بندی، قاب بندی و به طور خلاصه کلیّه مباحث حوزه کارگردانی و ایجاد بستر اکتیو وتعاملی برای پیدا کردن بازیگر و عوامل مورد نظر.

فعّالیت های مربوط به حوزه نویسندگی: برگزاری دوره های مجازی و حضوری نویسندگی تعاملی، برگزاری این استودیو و کارگاه های منجر به تولید نمایشنامه یا فیلمنامه، تولید محتوای تخصّصی در ارتباط با هرگونه نویسندگی دراماتیک و تلاش برای ایجاد بستری برای عرضه آثار درام نویسان جوان به بازار کار هنری کشور.

در نهایت اکتو یک سایت کاربر محور بوده و بخش اعظم محتوای آن نه از جانب تیم پشتیبانی، بلکه از سمت کاربران آن تأمین می شود، چرا که هنر نمایشی همین است و همین خواهد بود؛ کسی در انزوا به قلّه اوج نخواهد رسید و قطعاً ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]